Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Jaka żarówka do świateł dziennych ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] Jaka żarówka do świateł dziennych ???

    Zamieszczone przez fuego_2007
    Świece przy LPG można wymieniać przy 60000 km , zresztą po co wymieniać wcześniej jeżeli nic się nie dzieje?
    Aż się bałem coś takiego napisać. Ja zmieniałem w poprzednim aucie właśnie po około 60kkm. Elektrody nie były nadpalone, świece działały, to po co? Wymieniłem przy okazji wymiany kabli i tyle. Nie dajmy się zwariować.

  • #2
    [O2 FL] Jaka żarówka do świateł dziennych ???

    Witam.

    Mam prośbę o info - jaka żarówka do jazdy dziennej siedzi w lampie przeciwmgłowej w O2 FL ???

    Czy średnio uzdolniony technicznie właściciel samochodu jest w stanie samodzielnie ją wymienić? Jeśli tak to od czego zacząć?

    Z góry dzięki za odpowiedzi!

    Robert

    Komentarz


    • #3
      PY21W, co do wymiany:

      Mój "Batmobil"

      Komentarz


      • #4
        Wielkie dzięki!

        Lecę potrenować. Mam nadzieję, że niczego nie uda mi się połamać

        Pozdrawiam!

        Komentarz


        • #5
          roberto12, powodzenia! Spaliła się, czy zmieniasz na LEDy?
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • #6
            Kurcze....dobre pytanie

            Było tak....
            Odpalam auto...a tu kontrolka przepalonej żarówki zajarzyła...lampa dzienna nie świeci.
            Następnego dnia odpalam auto...i nie ma żadnego problemu...lampa do dziennych świeci.
            Pod wieczór....znowu kontrolka przepalonej żarówki zajarzyła...lampa dzienna kaput.
            Kolejnego dnia odpalam auto...nie ma problemu - lampa dzienna świeci...ale (!!!) wyszedłem przed samochód i widzę, że owszem świeci tylko, że ciemniej niż druga
            Teraz już na amen odmówiła współpracy.

            O! Taka to skomplikowana historia z tą żarówką

            Mam nadzieję, że to żarówka padła a nie jakiś styk.
            Zobaczymy.

            A można tam wsadzić jakiegoś led'a zamiast PY21W ??? Lepie z led'em?

            Pozdr!

            R.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez roberto12
              Mam nadzieję, że to żarówka padła a nie jakiś styk.
              IMO żarówka. Komputer dokonuje po każdym przekręceniu stacyjki (uruchomieniu?) testu wszystkich żarówek (chyba nazywa się to zimny start) i jeśli coś odbiega od normy odłącza prąd.

              [ Dodano: Sob 21 Sie, 10 17:06 ]
              Zamieszczone przez roberto12
              A można tam wsadzić jakiegoś led'a zamiast PY21W ??? Lepie z led'em?
              Można, ale teraz tak myślę, że pewnie będzie za słaba... no i niezgodna z homologacją i do tego musiałaby być zgodna z canbus, żeby komputer nie wywalał błędu. IMO nie warto.
              Mój "Batmobil"

              Komentarz


              • #8
                Ok...jeszcze raz dziękuję za rady. Bardzo!

                Wszystkiego dobrego!

                Komentarz


                • #9
                  LED'ów nawet nie próbuj nie będą działać w żaden sposób. No chyba że druciarstwo chcesz uprawiać w nowym aucie.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    LED'ów nawet nie próbuj nie będą działać w żaden sposób. No chyba że druciarstwo chcesz uprawiać w nowym aucie.
                    Może będzie miał "szczęście" i kupi LEDy z zaimplementowanym druciarstwem .
                    Widziałem kiedyś LEDy z wlutowanym rezystorem, ale to chyba jeszcze gorsza forma druciarstwa, niż ta którą planuję. Mam na myśli fakt, że rezystor wsadzony w żarówkę nie może być dużej mocy (gabaryty) więc wcześniej czy później się spali (komp odłączy zasilanie), nie mówiąc o fakcie że dopóki będzie działał, będzie nagrzewał cokół żarówki bardziej niż tradycyjna żarówka, a to może się odbić na samej lampie pewnie.
                    Pozdrawiam,
                    Andys

                    Komentarz


                    • #11
                      Wszystko fajnie....ale okazuje się, że nawet przy najprostszych tematach trafia człek na schody

                      W instrukcji podano, że żarówka do świateł dziennych jest typu PY21W.

                      A we wszystkich katalogach dostępnych w sklepach motoryzacyjnych PY21W to żarówka pomarańczowa.

                      Biała z jednym włóknem występuje pod symbolem P21W (bez Y)...ale w takiej jest inne mocowanie niż tych PY21W.

                      Coś czuję, że jak nie wyciągnę spalonej żarówki to się nie dowiem )

                      Komentarz


                      • #12
                        To pomarańczowe dobrze schodzi acetonem.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          hehehe

                          To moja pierwsza skoda. Czy inne części do tego samochodu także trzeba traktować acetonem żeby pasowały ?

                          Pozdrawiam!

                          Komentarz


                          • #14
                            Hmm, kurczę, niedawno próbowałem zamontować żarówki LEDowe do dziennych i wydaje mi się, że "cycki" w cokole żarówki były umieszczone symetrycznie, tak jak w zwykłej żarówce P21W :roll:
                            Pozdrawiam,
                            Andys

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki!

                              Jak będę miał chwilę czasu to może wreszcie wygrzebię starą żarówkę i zobaczę czy pasuje P21W.

                              :idea:

                              Komentarz


                              • #16
                                znalazłem coś takiego Link

                                Komentarz


                                • #17
                                  michal.szewczyk,
                                  wyjdę na sceptyka, ale ze zdjęcia w aukcji wynika dla mnie, że żarówki te mogą mieć ten sam problem, które posiadają testowane przeze mnie. Po prostu słabo święcą (zobacz jak słabo świeci ledowa żarówka w porównaniu z tradycyjną).
                                  Pozdrawiam,
                                  Andys

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Udało się! Wymontowałem starą żarówkę. Okazuje się, że producent w instrukcji podał błędny typ żarówki PY21W podczas gdy w rzeczywistości znajdują się tam P21W.
                                    To chyba koniec tematu

                                    Pozdrowienia!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mam podobmy temat

                                      spaliła mi się podobnie żaróweczka do jazdy dziennej
                                      żarówkę już sobie kupiłem
                                      mam problem z demontażem zaślepki w zderzaku przednim nie che wyskoczyć boję się żeby czegoś nie połamać. Czy ktoś demontował czy trzeba bardzo mocno ciągnąć może jakaś rada
                                      Pozdrawiam Przemek
                                      Denis

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        lipekok, no niestety trzeba bardzo mocno szarpnąć i znów niestety bardzo często te zaślepki w tym momencie pękają. Jak byłem na hamowni to Witek na "dzień dobry" powiedział, że albo wyjmuje sam, albo on, ale na moją odpowiedzialność, bo większość przy wyjmowaniu pęka ( a wyciągał już nie jedną, więc wie co mówi ). Postaw auto przodem do słońca na jakiś czas; jak plastik jest ciepły to trudniej jest go połamać...
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ile ja się napier...,łem żeby zdjąć to diabelstwo. Ta która była wyciągana zeszła ładnie ale lewa za cholerę. Polecam rękawice materiałowe i cierpliwość. Użyłem jeszcze do podważenia cienkiego śrubokręta z gumka żeby nic nie porysować. Po wymianie żarówek w lewej zaślepce i tak jest milimetr przerwy, co de facto mi nie przeszkadza.
                                          Powodzenia w bojach.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja zimą się siłowałem z kratką i nie dałem rady, wiosną przy wyższej temp. dałem radę. Kratkę wyjąłem. Wpadły mi w ręce niebieskie żarówki 21W i chciałem obadać jak to świeci. Niestety świeci na ...niebiesko więc póki co pozostaje zwykła żarówka (chciałem mieć białe światło jak BlueVision Philipsa).
                                            PS. szkło jest barwione na niebiesko więc nie da się zmyć acetonem.
                                            zabawa zaczyna się od 2 tys. obr/min

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez roberto12
                                              Udało się! Wymontowałem starą żarówkę. Okazuje się, że producent w instrukcji podał błędny typ żarówki PY21W podczas gdy w rzeczywistości znajdują się tam P21W.
                                              To chyba koniec tematu

                                              Pozdrowienia!

                                              Witam.
                                              Odgrzeję nieco kotleta. Czy ta żarówka P21W występuje w jakimś wariancie wzmacnianym ? Dzwoniłem do ASO powiedzieli, że ma być tam żarówka 21 W ale wzmacniana, a z opisu wynika, że to zwykła P21W. Zwykła żarówka kosztuje grosze, za tą w ASO chcą coś około 12-13 zł. Też niby nie pieniądz, ale po co przepłacać
                                              Octavia II FL 1.2 TSI Elegance

                                              ,,Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno ''

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witaj,

                                                Ja wymieniałem na zwykłą żarówkę kupioną na stacji benzynowej za kilka PLN. Nie zauważyłem różnicy w barwie, czy natężeniu światła, pomiędzy tą ze stacji a drugą (jeszcze oryginalną).

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Kupowałem kiedyś żarówki w blistrze 21W firmy Philips specjalnie dedykowane do świateł stopu bo miały ileś tam % więcej strumienia świetlnego. Może o takie ASO chodziło?
                                                  Antyfotoradar Valentine1
                                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X